Фестиваль Японской культуры

Скоро пройдет вот такое вот мероприятие

0003gaf2

Програма відкриття фестивалю
29.03.10

12:15 Відкриття виставки каліграфічних робіт японських майстрів Сашіда Такефуса та Хіросе Шьоко
Огляд виставки робіт каліграфів

12:35 Демонстрація мистецтва каліграфії, майстер-клас.
• Сашіда Такефуса – каліграф, художник (Токіо, Японія)
З 1978 року бере участь у виставках прикладного та графічного мистецтва, виставках ілюстрацій, міжнародних виставках каліграфії в Японії та за кордоном. Багато років організовує персональні виставки в різних містах Японії. У 1982 році був нагороджений призом Міжнародної Виставки Образотворчого Мистецтва в США.
• Хіросе Шьоко – каліграф, художник (Ічікава, Японія)
Протягом багатьох років бере участь у виставках в різних містах Японії, організовує персональні виставки, проводить майстер-класи з каліграфії.

13:30 Виступ ансамблю «Ямагіші».
Ансамбль «Ямагіші» — виконавці традиційної музики на національних інструментах кото та шямісен (Ямагіші Хідеко, Кусама Мічійо, Ватарі Джюнко). З 1980-х років ансамбль гастролює по США, Німеччині, Росії та Узбекистану та Україні. Під час концерту прозвучать твори відомих японських композиторів Яцухаші Кенгьо, Наканошіма Кінічі та інших.

Виставка каліграфічних робіт триватиме до 15 квітня.

За підтримки юридичної компанії «Ліга Права» та «Атіка-карате»
Якщо Ви не їдете в Японію, Японія приїде до Вас!!!

Японська каліграфія
Оскільки в Японії не існувало своєї писемності, в епоху Нара (7 ст.) японці запозичили ієрогліфічні знаки у китайців, але китайська та японська мова абсолютно різні за своєю структурою, тому використовувати ієрогліфи в чистому виді було неможливо. Як наслідок з’явилися японські алфавіти – хірагана, яка зародилася у вигляді спрощених ієрогліфів, і катакана, яка першопочатково являла собою частини певних ієрогліфів.

Зараз японська каліграфія – одне з найпопулярніших мистецтв Японії. У найпростішому розумінні каліграфія – це мистецтво гарно писати. Майстер бамбуковим пензлем створює тушшю на рисовому папері ієрогліфи як витвори мистецтва, які втілюють гармонію та красу. Каліграфічні роботи цінуються не менше, ніж витвори живопису. Але цей вид образотворчого мистецтва окрім художньої цінності ще криє в собі глибокий філософський зміст. В японській каліграфії немає нічого випадкового: для кожної лінії і крапки важливі початок, напрям, форма та закінчення, важливий баланс між елементами, і навіть пустий простір має своє значення. Ієрогліфи гармонійні, пропорційні, збалансовані.

Традиційні способи передачі каліграфічних символів лаконічні: ієрогліфи пишуть на білому папері, який в філософії дзен уособлює пустоту, а чорні знаки на білому фоні несуть в собі поняття інь та янь – жіноче та чоловіче начало. Японською мовою каліграфія звучить як Shodo, де Sho означає «написання», а do «шлях». Каліграфія — це один з шляхів, який веде до усвідомлення сенсу життя та одвічних істин.

Японські музичні інструменти:
Кото – японський традиційний струнний щипковий музичний інструмент, історія якого нараховує більше тисячі років. Він був завезений в Японію з Китаю в період Нара (710-793) як інструмент для імператорського оркестру. Надзвичайно популярним цей інструмент став у період Хейан (794-1185), тому що був незмінним атрибутом аристократичної освіти та дозвілля. Гра на кото є одним з традиційних видів мистецтва. Грають на ньому спеціальними накладними нігтями-медіаторами «котодзуме», які одягають на великий, вказівний та середній пальці.
Шямісен (саген) – японський традиційний трьохструнний щипковий музичний інструмент, який з’явився в Японії в 15-16 ст. і використовується в японському театрі Кабукі та Бунраку.

Акредитація для преси заздалегідь.

Українсько-Японський Центр
Київ, Пр. Перемоги, 37
Бібліотека НТУУ “КПІ”, 4 поверх
Тел. +38(044) 406-81-66, ф. +38(044) 406-80-48?(Олена Бжола)
uajc@ntu-kpi.kiev.ua www.uajc.com.ua

Всеукраїнський фестиваль каліграфії та типографії “Рутенія”
Тел. +38(044) 284 69 06, +38(097) 624 88 97 (Марчевська Юлія)
jumarchevska@gmail.com